ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4652492
*
nr 465 2492
Spegel
i 1800-tals ram, 75 x 60, Slipat glas
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 1 maj 2007
kl 16:39:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 19:16:29
1
1.500 kr
30/4 15:29:57
2
1.200 kr
30/4 15:30:38
2
1.600 kr
30/4 15:44:23
1
1.900 kr
30/4 15:48:37
2
1.900 kr
30/4 15:49:08
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i 1800-tals ram slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 465 2492
Spegel
i 1800-tals ram, 75 x 60, Slipat glas
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 1 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 19:16:29 | 1 | 1.500 kr |
30/4 15:29:57 | 2 | 1.200 kr |
30/4 15:30:38 | 2 | 1.600 kr |
30/4 15:44:23 | 1 | 1.900 kr |
30/4 15:48:37 | 2 | 1.900 kr |
30/4 15:49:08 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i 1800-tals ram slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53